Single Blog Title

This is a single blog caption
Локомотив Арда

Локомотив Пловдив разгроми Арда с 5:2

Арда записа първо поражение в efbet Лига, след като загуби като гост на Локомотив Пловдив с 2:5.

Локомотивци започнаха с всички титуляри, въпреки очакванията треньорът на “Смърфовете” Бруно Акрапович да даде почивка на някои от тях преди предстоящия реванш със Страсбург.

Цялото първо полувреме премина под диктата на пловдивчани и логично те поведоха с 3:0 преди края на първата част. До 14-та минута Локомотив вече водеше с 2:0 с голове на бразилецът Оливейра и Димитър Илиев. Секунди преди края на полувремето резултатът стана 3:0 след гол на Ожболт.

Символичните домакини Арда не успяха да постигнат нищо запомнящо се в първото полувреме освен два бързи пробива на Василев.

През второто полувреме Бахтич вкара за 0:4, но Арда успя да върне попадение с гол на Веселин Марчев. Скоро след това Томашевич си отбеляза злощастен автогол, за да направи резултата 2:4. Все пак той успя да се реваншира за грешката си и с топовен шут от границата на наказателното поле оформи крайното 5:2.

Арда остава на 6-то място в таблицата на класиране, а в следващия кръг (на 18 август) гостува на ЦСКА София.