Single Blog Title

This is a single blog caption
Арда Хебър

Арда е осминафиналист за Купата на България след победа над Хебър

Арда победи втородивизионния Хебър (Пазарджик) като гост с 2:0 и се класира за осминафиналите за Купата на България. Мачът се игра в Брацигово вместо на стадион “Георги Бенковски”, който е в ремонт.

Голмайстори за Арда станаха Радослав Василев, отбелязал в 38-та минута, и Александър Георгиев – с гол в 65-та минута.

Въпреки че за Хебър липсваха доста от титулярите, пазарджиклии започнаха стремително мача, но изпуснаха няколко отлични възможности за гол. След това проработи футболната максима, че ако не вкараш – ще ти вкарат. Още при първата открила се пред него възможност Радослав Василев, наказа груба грешка на защитниците на Хебър и откри резултата.

През втората част мачът продължи да е равностоен, но все пак класата на играчите на Стамен Белчев си каза думата и логично дойде попадението на Георгиев, който оформи крайния резултат 0:2.