Single Blog Title

This is a single blog caption
Арда Берое

Историческа първа победа за Арда в елита на българския футбол

Арда постигна историческа първа победа в родната efbet Лига, след като в 3-ти кръг надделя над Берое с 3:1. Мачът се игра на стадиона на Локомотив Пловдив, тъй като “Арена Арда” в Кърджали е в ремонт.

Гостите от Стара Загора поведоха още в началото на първото полувреме с гол на Зоран Йосипович в 14-та мин. Румян Ховселян върна интригата в мача с попадение в 33-та минута. Скоро след това Никита Баранов от Берое получи втори жълт картон и напусна терена.

Футболистите на Арда (Кърджали) победиха Берое с 3:1 и така записаха първата си победа в елитния футбол. Двубоят бе от 3 кръг на efbet Лигата. Гостите откриха резултата чрез Зоран Йосипович (14). Румян Ховсепян (33) обаче възстанови равенството. Малко след това гостите от Стара Загора останаха с човек по-малко, заради втори жълт картон на Никита Баранов.

В самия край на двубоя Елиша Сам вкара две бързи попадения само в рамките на минути и донесе така очакваната първа победа за Арда.